Deep Web ve Tor Browser

0

Deep Web ( Derin İnternet ) Nedir ve Nasıl Girilir?

Derin internet dediğimiz normal arama motorların göstermediği .onion uzantılı sitelerden oluşan internettir.

Aynı zamanda bilinen tarayıcıların açmadığı Mozilla,Safari,Chrome gibi bu derin internete girmek için Tor Browser kullanılır.

Onion uzantılı siteler genelde harf ve sayılarla isimlendirilir kendi gizlilikleri için sık sık adres değiştirebilirler.

Deep Web de Neler Var?

Deep web denetlemenin olmadığı insanları takip etmenin oldukça zor olduğu bir yerdir bu yüzden her türlü pislik mevcuttur.

Çocuk pornosu,Uyuşturucu madde satanlar,Silah tüccarları,Hırsızlar,Kiralık Katiller,Teröristler,Chat odaları,Sahte belge temini,Hackerlar,Her türlü ölü resimleri,Katliam fotoğrafları,bir çok gizli ve yalan belge bulunmaktadır.

Bunların yanında yararlı belgelerde bulunmaktadır.Yeterince bilgilenmeden önlem almadan bu sitelerden dosya indirmek ve buradaki kişilerle ne amaçla olursa olsun bağlantı kurmak kötü sonuçlar doğurabilir girmek yerine Google deep web yazıp görsel arama yaptırırsanız deep web in içeriği hakkında bilgi sahibi olursunuz.

deep web

Tor  ve Tor Browser Nedir?

Tor project internette anonimliği sağlamak  adı altında başlamış projedir.Tor  sanal tüneller sayesinde bağlantıları gizleyerek kişinin güvenliğini ve gizliliğini sağlayan bir ağdır.

Tor Browser de açık kaynaklı Mozilla tarayıcının modifeye edilmesiyle oluşturulmuş tarayıcıdır ve Tor ağı ile bağlantı kurmamızı sağlar.

Yazıyı Okuyup Hala Deep Web e Girmek İsteyenler İçin Deep Web e Giriş:

1-https://www.torproject.org  adresinden Tor Browser i  indiriyoruz.

1

2- Tarayıcının açılması biraz zaman alabilir ve normal tarayıcılara göre çok daha yavaştır.Açıldıktan sonra .onion uzantılı siteleri gösteren  https://ahmia.fi/address/  sitesine giriyoruz.

2

3-Ben burada library aratarak döküman tutan  onion uzantılı siteleri aradım.

3

4-İkincı sıradaki  http://am4wuhz3zifexz5u.onion/  sitesine girdim buradan English i seçerek devam ettim

4

5-Burada bir çok klasör bulunmakta benim dikkatimi Nikola.Tesla.eBook.Collection çekti ve ben buna girdim buradakı dosyaları indirmeniz ve burada ki kişilerle irtibat kurmanız yanlış sonuçlar doğurabilir benım gösterdiğim site dökuman arşivi tutan bir site yukarıda deep web de nasıl sitelerin ve kişilerin olduğunu söyledim uzak durmanızda fayda var 🙂

5 6

Yazım burada sona eriyor bir sonra ki yazıda görüşmek üzere 🙂

Ahmet Gürel

Blog: www.gurelahmet.com | Mail: [email protected]

Ahmet Gürel

Cyber Security Researcher | Penetration Tester

Leave a Reply